Elérhetőségek

Virágoskert Óvoda és Bölcsőde

E-mail: viragoskertovodaesbolcsode@gmail.com

dr. Korpásné Horváth Ildikó főigazgató
+36/56/889-752

Mazug Ildikó óvodatitkár
+36/56/889-752

Óvoda Rákóczi út 60
Margaréta és Tulipán csoport
+36/56/889-750
Napraforgó és Hóvirág csoport
+36/56/889-751

Óvoda Toldi út 33.
+36/56/889-745

Bölcsőde Rákóczi út 60.
+36/56/889-753Decemberi hagyományok óvodánkban

Decemberi hagyományok óvodánkban

Decemberben hónapban az advent, a készülődés, a mikulás várás határozta meg a mindennapjainkat a csoportokban. Az néphagyományok őrzése, az adventi készülődés, koszorú készítés, gyertyagyújtás, a közös éneklések, játékok segítettek közelebb hozni, megélni az ünnepet és változatosabbá tenni a várakozást.

Az óvodások a Mikulást együtt várták közös játékkal, énekléssel és megnézhették a vendégűvészek előadását. A vizuális tevékenységek, a játékok mind ehhez az ünnephez kapcsolódtak.

Ezután a népi hagyományhoz híven minden csoportban Luca napján elültették a búzát, megismerték, felelevenítették az ehhez kapcsolódó hiedelmeket.

Az adventi gyertyagyújtást a gyerekek izgatottan várták minden pénteken, mikor közösen énekelhettek az adventi koszorú mellett.

A mindennapok a télapóval, a karácsonnyal kapcsolatos játékokkal, mesékkel, az összetartozás és a család fontosságával teltek. Szeretettel készítettek a szüleiknek ajándékot, melyet az hagyományos Adventi műsor végén adhatták át a vendégeknek.

A decemberi hónap is izgalmasan, változatosan telt az óvodások számára.

Decemberi hagyományok óvodánkban

Kapcsolódó galéria


Vissza az előző oldalra!
Weboldalunk sütiket (cookie) használ működése folyamán annak érdekében, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek, valamint a látogatottság mérése céljából. A sütik használatát bármikor letilthatja! Erről bővebb információkat olvashat itt: Adatkezelési tájékoztatónk
Virágoskert Óvoda és Bölcsőde - Magyar