Elérhetőségek

Virágoskert Óvoda és Bölcsőde

E-mail: viragoskertovodaesbolcsode@gmail.com

dr. Korpásné Horváth Ildikó főigazgató
+36/56/889-752

Mazug Ildikó óvodatitkár
+36/56/889-752

Óvoda Rákóczi út 60
Margaréta és Tulipán csoport
+36/56/889-750
Napraforgó és Hóvirág csoport
+36/56/889-751

Óvoda Toldi út 33.
+36/56/889-745

Bölcsőde Rákóczi út 60.
+36/56/889-753Téli madárvédelem és Maci-projekt

Az óvodánkban a Januárban a természeti értékekkel foglalkozunk a csoportokban. A Téli madár védelem, a madár etetés és ennek fontossága körül van a hangsúly a csoportok tevékenységeiben. Ebben az időszakban megismerkedünk a ház körül élő madárfajokkal, madáretetőket készítünk és helyezünk le az ovi udvarán, amelyben aztán meg is figyelhetjük a látogatókat. A séták alkalmával is a településünkön élő baglyokat keressük fel és megfigyeljük az élőhelyükön. Ezek mindig nagy élményt nyújtanak a gyerekeknek.

Január végén- február elején veszi kezdetét a hagyományos Maci-projekt. Ebben az időszakban az téli időjárás jósló szokásokról beszélgetünk, „Ki bújik-e a medve a barlangjából?”. A csoportokban maci kiállítást szervezünk, ahová a gyerekek behozhatják kedvenc plüss mackójukat. Ebben az időszakban a tevékenységek a mackók köré épülnek, velük tornázunk, barlangot építünk, lerajzoljuk őket. A projekt végén pedig minden csoport ellátogat a helyi Macimúzeumba, ahol a kiállított medvéken kívül sok érdekes relikviával találkozhatnak a gyerekek. Minden évben türelmetlenül várják ezt az időszakot.

Téli madárvédelem és Maci-projekt

Kapcsolódó galéria


Vissza az előző oldalra!
Weboldalunk sütiket (cookie) használ működése folyamán annak érdekében, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek, valamint a látogatottság mérése céljából. A sütik használatát bármikor letilthatja! Erről bővebb információkat olvashat itt: Adatkezelési tájékoztatónk
Virágoskert Óvoda és Bölcsőde - Magyar